Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | December 7, 2019

Scroll to top

Top

3,540 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Barella ka zgjedhur Interin dhe nuk do te nderroje mendje. Jo nje Zaniolo-2!

Corriere – Barella ka zgjedhur Interin dhe nuk do te nderroje mendje. Jo nje Zaniolo-2!
Inter Club Staff

Nicolò Barella ka zgjedhur: Interin. 

Kete gje e shkruan sot Corriere dello Sport e cila me pas shton: “Do te ishte shume e cuditshme nese ai nuk do te perfundonte tek Interi sepse zikalterit kane raporte te mrekullueshme me Cagliarin dhe ai ka qene nje tifoz i Interit qe ne vogeli.”

“Me te gjitha gjasat nuk do te kemi asnje prapaskene, kjo sepse lojtari tashme ka bekimin e Contes dhe deshiron vetem Interin. Per te ka pasur interesime nga skuadra te ndryshme gjate ketyre muajve por te gjitha destinacionet e tjera jane refuzuar: vetem Interi ne mendimet e tij.”

Barella me pak fjale shikon vetem zikalter. Nuk do te jete natyrisht Milani qe te hyje ne mes te kesaj mardhenie qe ska lindur ende zyrtarisht por qe ka kohe qe po projektohet.

“Giulini, presidenti i Cagliarit ka lene porten e hapur edhe per klubet e tjera, por eshte lojtari qe qe duhet te vendose. Kerkesa eshte 50 milione, Interi ka ofruar 35 milione plus bonuse e plus nje lojtar nga Bastoni, Dimarco ose Eder (qe ka rrogen teper te larte).”

“Ideja eshte qe te mos perseritet nje Zainolo 2: Interi nese do te japi lojtare te rinj, nuk do i jape pa te drejten e riblerjes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.