Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 24, 2020

Scroll to top

Top

829 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Conte ka gati surprizen per derbin: Politano nga minuta e pare? Ja formacioni i mundshem

Corriere – Conte ka gati surprizen per derbin: Politano nga minuta e pare? Ja formacioni i mundshem
Inter Club Staff

“Nese nuk ndodh dicka tjeter, shpina e Lukakut duket se eshte permiresuar ndjeshem.”

Corriere dello Sport e nis me lajme te mira nga Appiano shkrimin e saj sot: “Belgu me siguri do te jete ne fushen e lojes ne derbi, nuk eshte se nuk ka dyshime, por eshte e qarte se diferencen do e beje stervitja e sotme.”

“Ai ka disa dite qe stervitet i diferencuar, por duket se eshte ne permiresim te ndjeshem.”

“Ne cdo menyrem nese ish-lojtari i United eshte nje siguri ne formacionin e pare, nga ana tjeter ka nje pasiguri teper te madhe per ate qe do te luaje perkrah tij.”

“Me Lautaron, ne Champions, nuk ka shkuar gjithcka sipas planit. Ka pasur nje hap prapa ne krahasim me Leccen dhe Cagliarin.’

“Mbetet per tu kuptuar nese gjithcka ka te beje me mosperputhshmerine e dy lojtareve apo e ka fajin loja e Interit ne kompleks.”

“Conte duket se deshiron te surprizoje me levizjen e tij: ai po mendon Politanon nga minuta e pare. Me Udinesen tekniku zikalter kishte pasur disa pergjigje pozitive.”

“Edhe ndaj Slavias se Prages, edhe pse u fut gjate ndeshjes, ai luajti shume mire duke ndihmuar jo pak Interin ne ate ndeshje tek omplikuar.”

“Kjo nuk tregon se gjendja e tij eshte brilante, por mbi te gjitha ai ka kapacitetin e driblimit te kundershtarit dhe te te fiksoje ne 1 kunder 1.”

“Interi ka nevoje shume per dike si ai per te menjanuar ate paraqitje ne Europe. Per sa i perket Sanchez nderkohe, per momentin, ndjesia qe eshte krijuar eshte se ai mund e jete nje lojtar qe mund te futet gjate ndeshjes, jo qe nga minuta e pare.”

“Kemebet e kilianit nuk i kane akoma 90 minuta por duke u futur ne pjesen e dyte mund te beje diferencen.”

Nderkohe nga minuta e pare pritet Diego Godin dhe Matias Vecino. Ok eshte edhe Candreva.

FORMACIONI I MUNDSHEM I INTERIT (3-4-2-1):

Handanovic; Godin, De Vrij, Skriniar; Candreva, Vecino, Brozovic, Asamoah; Politano, Sensi; Lukaku.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.