Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2020

Scroll to top

Top

581 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Conte ka marre nje vendim drastik per Eriksen? “Ne rast se ai do te perjashtohet…”

Corriere – Conte ka marre nje vendim drastik per Eriksen? “Ne rast se ai do te perjashtohet…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme Eriksen eshte rikthyer ne Milano. Por fjalet e thena nga ai ne konferencen per shtyp me Danimarken e tij kane bere shume zhurme ne Itali.

Nese cdo gje shkon mire per te, ai sot do te stervitet ne shoket dhe do te shpresoje per nje bluze titullari ne derbi.

Por sipas Corriere dello Sport, Conte mund ta beje shembull Eriksen duke marre edhe nej vendim drastik per te.

Lojtari ka nisur kete Serie A si titullar ne ndeshjen ndaj Fiorentines, por me pas eshte ulur ne pankine kunder Beneventos dhe Lazios.

Ai do te jete nje nga opsionet e Contes qe nuk ka as Sensi per skualifikim, por as Nainggolan dhe Gagliardini per shkak te Covid19.

Corriere nder te tjera shkruan: “Do te ishte nje zgjedhje e forte, nje vendim drastik i Contes nese do te perjashtohet nga formacioni edhe ne kete ndeshje Eriksen duke e nisur nga stoli.”

“Duket sikur ai deshiron ta beje danezin te nxjeri nje mesim sepse ne nje fare menyre po i tregon se eshte zgjedhje e shtate ne mesfushen e Interit.”

“Nderkohe, Conte nuk i ka aspak qef keto dalje publike te lojtareve edhe pse ai vete i ben me se miri keto gjera.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.