Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,272 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Dalbert, ka nisur presingu i Interit: ja situata!

Corriere – Dalbert, ka nisur presingu i Interit: ja situata!
Inter Club Staff

Edhe Corriere dello Sport konfirmon sulmin e Interit per mbrojtesin e krahut te majte Dalbert.

“Dje, drejtori sportiv Ausilio ka takuar ndermjetesuesit e ketij operacioni dhe i ka dhene atyre nje oferte me te larte se ajo e heres se fundit e cila ishte 7 milione euro. Ne fillim te javes tjeter dy agjente te FIFA-s do te shkojne ne Nice per te takuar drejtuesit e klubit francez.”

Kerkesa fillestare e Nice ishte 15 milione, por Interi ka nje marreveshje paraprake me Dalbert qe nderkohe po ben presion tek klubi per te shkuar ne Milano. Ne kete operacion mund te perfshihen nje ose dy lojtare te Primaveres zikalter. Perjashtohet perfshirja e mundeshme e Gabigol ne kete transferim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.