Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,094 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere della Sera – Fillojne tratativat per rinovimin e Mancinit? Ka nje rryme pro-De Boer por tekniku

Corriere della Sera – Fillojne tratativat per rinovimin e Mancinit? Ka nje rryme pro-De Boer por tekniku
Bujar Berishaj

Fillohet te flitet per rinovimin e Roberto Mancinit.

Sic raporton Corriere della Sera, po diskutohen detaje me pronesine indo-kineze, por pas paknaqesive te diteve te kaluara duket se tratativa mund te filloj qetesisht.

Per te vene pak dhe ne ingranazh duket se jane disa agjent dhe ndermjetesues nderkombetare qe punojne ne tratativa tjera per Suning dhe ne prapaskene shtyjne per ardhjene Frank De Boer ne Pinetina, duke perdorur si pretekst shifrat e larta qe Mancini do te synonte t’i perfshinte ne kontraten e re si demshperblim ne rast prishje te kontrates.

Tekniku, megjithate, nuk ka vene kurre kushte te llojit te tille. Mancini ka kerkuar vetem garanci teknike ne menyre qe kualiteti i skuadres te rritet akoma. Ndjesia eshte qe mund te gjendet nje marreveshje.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.