Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

694 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere della Sera ngre dyshime te forta: “Eriksen do te perfundoje ne nje shkembim lojtaresh?”

Corriere della Sera ngre dyshime te forta: “Eriksen do te perfundoje ne nje shkembim lojtaresh?”
Inter Club Staff

Christian Eriksen shume larg nga Interi? Duket e pabesueshme, por me sa duket, eshte nje skenar qe mund te ndodhe.

Sipas asaj qe shkruan Corriere della Sera diten e sotme, largimi i danezit nga formacioni zikalter nuk eshte aspak i pamundur.

Perkundrazi, eshte dicka qe mund te ndodhe me nje lehtesi qe askush nuk e ka menduar gjate merkatos se ardhshme.

Antonio Conte nga ana e tij deshiron nje revolucion autentik dhe danezi deri me tani e ka pasur shume te veshtire te pershtatet me skemat e tij.

Prandaj, duhet kuptuar me kujdes e ardhmja e tij dhe se cfare e pret tek Interi me nje tranjer si Conte edhe sezonin e ardhshem.

“Eriksen – shkruan Corriere della Sera – “e ka pasur shume te veshtire te integrohet, prandaj ai mund te perfundoje ne nje shkembim lojtaresh me nje skuader te rendesishme.”

“Ai ka nje kontrate 7,5 milione euro ne sezon qe bashke me bonuse shkon 9 milione, por 20 milione eurot e paguara per kartonin e tij kane qene shume pak ne krahasim me vleren e tij.”

“Prandaj, nje shitje e tij nga ana e Interit do te sillte ne Milano nje super plusvalence tjeter per bilancin e Interit.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.