Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

3,661 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere della Sera pergenjeshtron Mediaset: “Brozovic tek Inter per zgjedhje teknike te Milanit? Gjithcka e rreme”

Corriere della Sera pergenjeshtron Mediaset: “Brozovic tek Inter per zgjedhje teknike te Milanit? Gjithcka e rreme”
Bujar Berishaj

Perkunder asaj qe eshte raportuar dje nga Sport Mediaset, Corriere della Sera raporton arsyen per te cilen Marcelo Brozovic nuk ka shkuar tek Milani ne merkaton e janarit, per te zgjedhur pastaj fanellen zikalter.

Dje eshte folur per nje interes te fokusuar ne mbrojtje, por e perditshmja milaneze informon qe Milan nuk e ka blere Brozovic per arsye te thjeshta ekonomike: 3 milione euro per huazimin deri me 30 qershor 2016 me obligim te blerjes per 8 milion. Te njejtat shifra po pergjigje te ndryshme, mes Milan dhe Inter: kuqezinjte i kishin thene jo mundesise per te shpenzuar 3 milion menjehere ne arkat e e Dinamo Zagreb.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.