Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

414 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ausilio takohet me agjentin e Asamoah, Nagatomos dhe Candreves: ja per cfare eshte folur!

Corriere – Ausilio takohet me agjentin e Asamoah, Nagatomos dhe Candreves: ja per cfare eshte folur!
Bujar Berishaj

Corriere dello Sport, ashtu si mediat tjera, provon te zbuloj dicka nga vizita e Federico Pastorello ne Appiano Gentile.

Interi edhe njehere tjeter po tregon se sa shume aktive eshte ne merkato edhe pse ajo nuk eshte hapur ende zyrtarisht.

Ja cfare shkruan Corriere sot ne faqet e saj:

“Agjenti ka takuar Ausilion dhe ka marr konfirmimin per shitjen perfundimtare te Nagatomos, aktualisht te Galatasaray.”

“Klubi turk deshiron ta blej ate dhe pas tij eshte edhe Real Betis, por vetem ne rast kualifikimi ne EL”.

“Drejtori sportiv zikalter gjithashtu ka caktuar eshte cmimin: 6-7 milione euro. Pastorello eshte gjithashtu agjent i Kwadwo Asamoah dhe Antonio Candreva.”

“Asamoah eshte ne skadence kontrate dhe tashme ka nje akord me Interin kurse sa i perket italianit ne fund te sezonit eshte e mundshme qe te diskutohet nje rinovim i kontrates per nje vit”.

Pra jo vetem Kwadwo Asamoah, duket se dje ne Appiano Gentile mes Federico Pastorello (agjent i lojtareve te permendur me larte) dhe Piero Ausilio eshte diskutuar edhe per Yuto Nagatomo e Antonio Candreva.

Lajme te tjera per kete takim priten ne ditet ne vazhdim.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.