Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 28, 2020

Scroll to top

Top

3,378 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport – De Vrij, Godin dhe Skriniar: ja tek ju mbrojtja me e mire ne Serie A

Corriere dello Sport – De Vrij, Godin dhe Skriniar: ja tek ju mbrojtja me e mire ne Serie A
Inter Club Staff

Fokus i Corriere dello Sport te mbrojtjet e skuadrave te medha te Serie A qe tashme po marrin forme.

“Ndryshojne pankinat ndryshojne edhe mbrojtjet ne pritje qe merkato te sjelle te reja edhe per sa i perket sulmeve.”

“Kane ndryshuar jo pak gjera qe nga perfundimi i kampionatit. Per shembyll, Interi me Godin dhe dyshen De Vrij-Skriniar do te kete pa frike mbrojtjen me te forte ne Serie A te pakten ne leter. Chielini me siguri qe do te kete tre rivale direkt per mbrojtesin me te mire te Kampionatit nga vetem nje skuader: Interi.”

“Pa mendoni pak, nje treshe si De Vrij-Godin-Skriniar, nga kush do te arrihej te kalohej? Nga askush. Pastaj ne krye do te kene nje si Conte qe arriti te krijonte tek Juventusi nje nga treshete  mbrojtjes me te forte te historise.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.