Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,299 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport: “Inter, ja Yaya Toure! I ka thene po Mancinit: ka pranuar…”

Corriere dello Sport: “Inter, ja Yaya Toure! I ka thene po Mancinit: ka pranuar…”
Bujar Berishaj

Edicioni online i Corriere dello Sport leshon nje lajm shume te rendesishem per te ardhmen e merkatos se Inter.

Yaya Toure i ka thene po Mancinit, dhe operacioni i bujshem per ta sjell ate ne Milano eshte praktikisht i mbyllur. Ka pranuar nje rroge prej 5 milione (plus bonuse) per 4 vite. Kjo eshte ajo qe zbulohet nga Xavier Jacobelli ne sajtin online:

“Inter ka mbyllur praktikisht operacionin Yaya Toure. 32 vjec, kapiten i Manchester City dhe kombetares se Bregut te Fildishte qe ne janarin e kaluar ka fituar Kupen e Afrikes, mesfushori i ka thene po presionit te Roberto Mancini, me te cilin ka nje raport miqesie dhe nje stimulimi te madh. Toure fiton rreth 8 milione euro neto ne sezon. Sipas thashethemeve nga shoqeruesit e lojtarit, ai ka pranuar nje nje ulje te ndjeshme rroge (flitet per rreth 5 milione plus bonuse lidhur me rendimentin individual dhe arritjen e Champions League), e lehtesuar nga kontrata kater vjecare. Thohir ka si synim qe ta sjell ate ne Milano, duke bere llogarite edhe me denimet e UEFA sa i perket Fair Play. Por presidenti i Inter eshte i sigurte qe rilindja e skuadres se tij duhet te jete me kapitenin e City, qe e vlereson lojtarin rreth 15 milione euro.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.