Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

2,630 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport – Interi totalisht dominues, humbja do te ishte shume e padrejte!

Corriere dello Sport – Interi totalisht dominues, humbja do te ishte shume e padrejte!
Inter Club Staff

“Interi e dominoi totalisht derbyn e Milanos, duke e filluar si dominues e duke e perfunduar te tile”. 

Kete gje shkruan Corriere dello Sport, qe komenton keshtu 2-2 e djeshem ne super derbyn e qytetit te modes: “Do te ishte e rende per Piolin ta fillonte me nje humbje totalisht te pamerituar, sic e kane thene shume pas ndeshjes e sic e thone numrat: 21 gjuajtje per zikalterit, me pak se gjysma per kuqezinjte. Interi eshte nje skuader qe tranjeri i ri ka dashur ta ridimensionoje ne pak dite dhe e pret nje pune e gjate dhe masakruese, por nese karakteri dhe autovleresimi per veten sebashku me forzen fizik dhe atletike do te jene ato te djeshmet, me siguri qe zikalterit i presin dite te mira. Interi ka sulmuar, Milani eshte mbrojtur, dhe rezultati ishte ne favorin e kuqezinjve pas 90 minutave te rregullta. Ishte Perisic ai qe barazoi per Interin, atehere kur pothuajse te gjithe e menduan skuadren zikalter te kapitulluar. Pioli fuste sulmues (Jovetic) per te shtyre perpara, Montella mesfushore ne vend te sulmuesve (Mati Fernandez dhe Pasalic) per te mbrojtur, por ne fund gjithcka u ndal ne barazim. I drejte per nga menyra se si shkuan gjerat me nje Inter qe natyrisht meritonte me shume.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.