Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

291 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport – Jo vetem Icardi. Juventusit dine t’i shenojne edhe Perisic, Brozovic, Candreva e…

Corriere dello Sport – Jo vetem Icardi. Juventusit dine t’i shenojne edhe Perisic, Brozovic, Candreva e…
Bujar Berishaj

Icardi eshte macja e zeze e Juventusit, por te Interi ka edhe lojtare tjere qe ne te kaluaren i kane bere keq bardhezinjeve. I kujton Corriere dello Sport.

“Behet fjale per Perisic, Brozovic, Candreva dhe Eder. Edhe 7 gola tjere, me dy kroatet qe kane shenuar ne dy fitoret e fundit te Interit kunder Juventusit. Se bashku me Icardin jane pikerisht ata te dy qe po e udheheqin skuadren”, lexohet te gazeta.

“Me golin e javes se kaluar Perisic ka arritur ne kuoten e 11 golave, ashtu si ne kampionatin e kaluar, duke u konfirmuar si golashenuesi i dyte me i mire zikalter. Ishte ne “gjum” per 3 muaj dhe kur eshte zgjuar edhe Interi ka rinisur”.

“I ka shenuar dy gola Juves dhe i dyti ishte ai i fitores 2-1 ne sfiden e 18 dhjetorit 2016. Atehere, ishin plot 6 vite qe skuadra zikalter nuk fitonte nje ndeshje ne shtepi kunder Juventusit”.

“Candreva dhe Eder kane shenuar kur nuk ishin akoma pjese e Interit. I pari shenonte me 25 janar 2014 ne nje Lazio 1-1 Juventus. Kurse te pakten nje nga dy golat e Eder ka sherbyer per te mposhtur Juventusin” shkruan Corriere.

“Ka ndodhur te koha e Samp, ne ate 3-2 ne Marassi me 18 maj 2013. Gjithashtu hera e pare e Eder qe ka shkuar ne gol kunder Juves ishte ne kohes kur ai akoma luante te Brescia”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.