Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,718 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport – Ne qershor revolucion ne mbrojtje: te gjithe emrat

Corriere dello Sport – Ne qershor revolucion ne mbrojtje: te gjithe emrat
Bujar Berishaj

Edicioni i sotem i Corriere dello Sport ndalet mbi blerjet e mundshme te Interit per mbrojtjen.

Zikalterit, six lexohet, ne qershorin do te mbesin pa JonathanCampagnaro (te dy ne skadence kontrate) dhe me shume mundesi edhe pa Vidic. Nuk perjashtohet edhe largimi i Nagatomo ne rast se vjen ndonje oferte e mire.

Per momentin tashme eshte prenotuar Jeison Murillo, por vazhdohet te vleresohen edhe profile tjera sepse largimet do te jene te shumta. Emrat me te permendur jane ata te Aleksandar Dragovic dhe Domagoj Vida, te dy lojtar te Dinamo Kiev dhe te dy te percjellur nga zikalterit ne te kaluaren. Me pak fjale, ne qeshor do te kete nje revolucion te vertete ne mbrojtje.

Pervec tjerash, shkruan Corriere dello Sport, Fassone ka kujtuar qe per motive te bilancit mund te behet nje shitje e rendesishme dhe kjo mund te perfshij vet mbrojtjen: mund te largohet njeri mes Handanovic dhe Juan Jesus, apo edhe te dy. Ne kete pike Interi duhet te kthehet ne merkato per ke kerkuar se paku nje portier qe mund te zevendesoj denjesisht sllovenin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.