Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,016 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport – Plusvalencat ok dhe lojtaret big qendrojne: Inter, nje kryeveper! Vitin tjeter…

Corriere dello Sport – Plusvalencat ok dhe lojtaret big qendrojne: Inter, nje kryeveper! Vitin tjeter…
Bujar Berishaj

Plusvalencat jane kompletuar dhe 45 milionet per te kenaqur UEFA-ne jane arritur.

Gardini, Ausilio dhe krahu i tij i djathte Baccin, kane qene autore te nje kryevepre te vertete duke arritur plusvalencat pa prekur lojtaret e rendesishem.

Po flasim per nje mes Icardi, Brozovic, Perisic dhe Skriniar, me kete te fundit qe ne nje kohe tjeter do te ishte i pari ne liste per t’u larguar, jo sepse i mungojne aftesite por sepse ka pasur shume oferta nga Manchester United, Manchester City dhe Barcelona.

Sot, me zyrtarizimin e Nagatomo te Galatasaray dhe nje transferim eventual te Joao Mario te West Ham, shume e plusvalencave mund te rritet akoma, pa harruar qe jane per t’u sistemuar edhe Rey Manaj e George Puscas.

Jane rreshtat qe shkruan Corriere dello Sport qe pastaj vazhdon te shpjegoj se nese ky objektiv nuk do te arrihej atehere Nyoni do te kishte marre masa per klubin zikalter sa i perket sezonit 2019-20, sezoni i pare ne te cilin klubi interist do te jete jashte settlement agreement i firmosur ne periudhen e Thohir.

Por tek Interi jane te bindur qe e kane kaluar kete provim duke pare qe edhe eshte arritur qe te barazohet bilanci.

Keshtu, pas nje viti, limitimet do te largohen dhe ne rast te kualifikimit ne kompeticionet europiane permbushja e listave nuk do te jete me nje rebus dhe dicka e komplikuar per t’u bere sic eshte tani

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.