Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,409 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere dello Sport – Vera e Interit: te gjitha datat dhe miqesoret

Corriere dello Sport – Vera e Interit: te gjitha datat dhe miqesoret
Bujar Berishaj

Corriere dello Sport raporton datat e veres zikalter, te zyrtarizuar me rastin e takimit ne Bologna mes Gardinit, Ausilios dhe Mancinit.

“Trajneri zikalter do i mbledh lojtaret e tij ne Pinetina te henen me 4 korrik. Do te mungojne Medel, Miranda, Murillo, Brozovic, Perisic, Eder, Banega dhe Erkin, te gjithe ne pushime. Te merkuren me 6 korrik skuadra do te transferohet ne Brunico ku Interi do te qendroj deri me 15 korrik (aty do te zhvillohen dy miqesore, me shume mundesi me 9 korrik dhe 14 korrik).

Me 16 korrik nisja drejt Amerikes ku jane caktuar 4 teste miqesore: me 20 korrik kunder Real Salt Lake City, me 24 korrik kunder PSG, me 27 korrik kunder Romes dhe me 30 korrik kunder Bayernit.

Me 31 korrik lojtaret do te kthehen ne Itali, pastaj 3 dite te lira. Me 7 gusht miqesorja me kampionet e Turqise, Besiktas (me shume mundesi ne stadiumin e tyre). Me 10 gusht nje miqesore ne Ancona me nje kundershtar ende per t’u percaktuar. Pastaj me 13 gusht ne Limerick nje miqesore kunder skocezeve te Celtic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.