Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

745 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Drejtuesit e Interit ne Bruksel sot per Belgjike-Egjipt: ja kush do te ndiqet nga afer!

Corriere – Drejtuesit e Interit ne Bruksel sot per Belgjike-Egjipt: ja kush do te ndiqet nga afer!
Inter Club Staff

Emisaret zikalter sot ne darke do te jene ne Bruksel per te pare nga afer Belgjike-Egjipt: do te monitorohet nga afer ne vecanti nje lojtar i Belgjikes. 

Behet fjale per Mousa Dembele, mediano qe eshte ne krye te listes se Luciano Spallettit per perforcimet qe ai deshiron ne skuader.

Kete gje e siguron Corriere dello Sport qe konfirmon presigun zikalter ne kete moment per mesfushorin e Tottenham.

Ja cfare shkruan Corriere:

“Dembele e ndjen se ka ardhur momenti te largohet nga Premier League dhe futbolli i saj. Fiziku i tij kete vit ka dhene sinjale te qarta qe ka nevoje per nje kampionat tjeter (ka pasur disa shqetesime muskulare), por kur ka qene ne ‘top’ te formes se tij, ai ka pasur nje rendimetn shume te larte sepse pothuajse ka luajtur gjithmone titullar me Pochettinon.

Tekniku argjentinas deshiron ta binde qe te rinovoje kontraten e tij qe i skadon ne 2019, por per momentin lojtari nuk ka dhene sinjale hapjeje per kete piste dhe deshiron te nenshkruaje nje kontrate te fundit te madhe ne karrierne e tij.

Pikerisht per kete gje, Spursave i ka kerkuar qe te firmose deri ne 2022, por kjo kontrate eshte konsideruar e gjate per Levy i cili deshiron edhe 30 milione euro nga skuadra qe deshiron sherbimet e lojtarit.

A eshte nje shifer jashte normales? Po, por prapa saj fshihet interesi i dy klubeve kineze. Njera nga te cilat, eshte Benjing Guoan.”

“Ausilio nderkohe po dergon perpara kontaktet me lojtarin qe perfaqesohet nga agjentet Roger Linse dhe Tom De Mul, nje ish-lojtar i Ajax dhe Vitesse i detyruar te terhiqet nga futbolli per probleme fizike. Ne operacion duket se eshte i perfshire dhe Kia Joorabchian, jo per te diskutuar mbi kontraten e Dembele, por per marreveshjen ndermjet paleve.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.