Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

431 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere e bindur: “Nese Sanchez largohet te Barcelona, Inter ka gati blerjen e sulmuesit te…”

Corriere e bindur: “Nese Sanchez largohet te Barcelona, Inter ka gati blerjen e sulmuesit te…”
Inter Club Staff

Nderkohe qe pak me vone Alexis Sanchez pret te zbrese ne fushe si titullar, zerat ne merkato per te nuk ndalen.

Diten e sotme ka dal ne pah nje ze i ri qe e shikon te transferuar te Barcelona ndoshta qe ne merkaton e dimrit.

Duket se Xavi e shikon me shume sy te mire lojtarin dhe Barcelona do te arrinte ta marrte ate me parameter zero.

Kjo sepse Interi do e largonte pa kerkuar asgje ne kembim duke qene se do te kursente jo pak nga rroga e tij shume e larte.

Por kush do te vinte tek Interi ne rast se Alexis do te largohej nga Milano? Kesaj pyetje i ka dhene pergjigje vete Corriere.

“Kush do te vinte ne vend te Alexis? Nese kjo ndodh, Interi e ka gati blerjen e sulmuesit te Sassuolos, Giacomo Raspadori.”

“Ai eshte shume i talentuar dhe Sassuolo do e leshonte me lehte se Scamacca ne kete moment duke pare pozicionin qe ky i fundit ka ne skuader.”

“Raspadori eshte vetem 21 vjec dhe ne Milano fale mardhenieve shume te mira me Sassuolon do te vinte per nje huazim me detyrim ose te drejte blerje.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.