Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

839 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – E papritur, por Interi ka vendosur te ardhmen e Joao Mario: je vendimi i Ausilios!

Corriere – E papritur, por Interi ka vendosur te ardhmen e Joao Mario: je vendimi i Ausilios!
Inter Club Staff

Duket se ka te reja edhe per sa i perket Joao Marios ne kete moment. 

Portugezi ne fillim te sezonit shihej nga te gjithe si nje i larguar i sigurt nga skuadra por me sa duket, nuk do te jete aspak keshtu.

“Mendojme se ne kete sezon tek Interi do te kete nevoje edhe per Joao Mario: askush nuk e ka vene ne diskutim e as ne shenjester.”

“Per te kane ardhur shume oferta qe edhe ai do te kishte pelqyer te transferohej.”

“Por eshte i lumtur ketu, e shoh nga menyra se si po stervitet”.

Keto kane qene fjalet e Piero Ausilios dje perpara ndeshjes Inter-Torino dhe eshte per tu perjashtuar ne kete moment nje largim nga Milano last minute i mesfushorit portugez qe do te qendroje keshtu ne dispozicion te Luciano Spallettit.

Ne shtepine zikalter – lexohet tek Corriere dello Sport – thuhet me siguri se nuk do te kete asnje largim nga ketu deri sa te mbyllet merkato nderkombetare (ne Spanje, France dhe Gjeramani eshte ende e hapur).

Ne Turqi vazhdojne ta kerkojne, por Besiktas dhe Galatasaray nuk shihen si skuadra te denja nga ana e lojtarit dhe nuk i shikon si mundesi reale. Ai do te pranonte vetem nje transferim tek Betis Sevilla, por keta te fundit duket se kane zgjedhur Rafinhen.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.