Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | September 27, 2020

Scroll to top

Top

2,980 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Eshte zhbllokuar transferimi i Sensit: ja detajet e marreveshjes se re

Corriere – Eshte zhbllokuar transferimi i Sensit: ja detajet e marreveshjes se re
Inter Club Staff

Prezenca e djeshme ne zyrat e Interit te drejtuesit te Sassuolos, Carnevali, ka zhbllokuar perfundimisht blerjen e Sensit nga keta te fundit.

Flitej se marreveshja kishte probleme per shkak se Vergani nuk pranoi te transferohej atje, por ky transferim eshte zhbllokuar dje.

Corriere dello Sport shpjegon me ne detaje ate qe ndodhi dje:

“Sassuolo do te marre ne kembim mbrojtesin e krahut Marco Sala, i cili do te vije nga nje sezon ne huazim tek Arezzo dhe nuk do te marre ne huazim Gravillon.”

“Detajet e reja jane vendosur dje. Sassuolos ju propozuan Schiro, D’Amico dhe Gavioli i cili nuk do te skoje tke Genoa. Por asnjeri prej tyre nuk do te levize dhe do te jete Sala qe do shkoje tek Sassuolo per 5 milione euro dhe qe do te mbuloje 5 milione eurot qe do te shpenzohen kete sezon per huazimin e Sensit.”

“Ai do te vije ne huazim per 5 milione euro me te drejte blerje rreth 20-25 milione euro. Kontrata e mesfushorit te Kombetares se Italise do te jete 5 vjecare me 1,5 milione euro ne sezon plus bonuse.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.