Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,345 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Formacioni i Interit ndaj Lazios mund te kete nje surprize jo te vogel…

Corriere – Formacioni i Interit ndaj Lazios mund te kete nje surprize jo te vogel…
Inter Club Staff

Interi do te luaje ne Olimpico te dielen ndeshjen me te rendesishme te sezonit.

Zikalterit do te perballen me Lazion ne nje takim direkt i cili do te vendose nese ky sezon mund te quhet nje deshtim per Interin ose nje sukses.

Ne loje eshte nje vend ne edicionin e ardhshem te Champions League, kompeticion ku Interi mungon prej 6 vitesh tashme.

E pikerisht per kete ndeshje, Corriere dello Sport ka tentuar te jape te rejat me te fundit.

Sipas tyre, Gagliardini do te grumbullohet me skuadren, por do e nise nga pankina.

Ne mesfushe pritet Vecino dhe Brozovic.

Por surpriza e vertete sipas Corriere dello Sport qendron tek mbrojtja.

Sipas tyre, Miranda nuk do te jete ne formacion as ne ndeshjen ndaj Lazios dhe do e nise nga pankina.

Ky eshte formacionmi i mundshem sipas Corriere dello Sport:

Ne porte, Samir Handanovic

Ne krahun e djathte te mbrojtjes, i perhershmi: Joao Cancelo

Ne qender te mbrojtjes Milan Skriniar dhe Andre Ranocchia

Ne krahun e majte te mbrojtjes, Danilo D’Ambrosio

Ne qender te mesfushes si regjizor, Marcelo Brozovic

Perkrah kroatit per te bere punen e piset ‘pa top’, Matias Vecino

Trekuartisti i skuadres do te jete Rafinha Alcantara

Ne krahun e majte te sulmit, i perhershmi Ivan Perisic

Ne krahun e djathte, do te luaje Antonio Candreva

Dhe ne sulm, bomberi Maurito Icardi

INTER (4-2-3-1): Handanovic; Cancelo, Ranocchia, Skriniar, D’Ambrosio; Vecino, Brozovic; Candreva, Rafinha, Perisic; Icardi.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.