Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

697 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere frikeson Milanin: “A e dine ata cfare vjen tani pas parakalimit te Interit? Vjen…”

Corriere frikeson Milanin: “A e dine ata cfare vjen tani pas parakalimit te Interit? Vjen…”
Inter Club Staff

Inter ne javen e fundit te Serie A ka kompletuar permbysjen e klasifikimit, duke parakaluar Milan dhe Napoli.

Ata jane pozicionuar keshtu ne vendin e pare ne klasifikim dhe Corriere dello Sport ka frikesuar Milanin duke i paralajmeruar ata se cfare i pret pas parakalimit te Interit.

“Duhet pare kalendari. Te premten Interi do te luaje ndeshjen e saj ndaj te fundit ne klasifikim, e sikur te mos mjaftonin 32 pike diference, ka edhe me shume.”

“Mund te kujtojme se do te perballet skuadra me sulmin me te mire me 43 gola te shenuar ne 17 ndeshje me nje mesatare me mbi 2 gola per ndeshje dhe mbrojtja me e keqe, me 37 gola te pesuar, me nje mesatare me shume se 2 gola per ndeshje.”

“Inter ne kete periudhe (ka pese fitore radhazi ne Serie A) eshte me te vertete e papermbajtshme ne plot kuptimin e fjales.”

“Keshtu ishte edhe e Contes, por tani ka nje diference: Inter ka aq shume menyra per te nxjere zjarr sa frikeson edhe skuadrat me te medha ne Europe.”

“Po Milani dhe Napoli? Ata do te perballen ne Meazza kete fundjave. Pra, sido qe te shkoje kjo ndeshje, Interi do te dale e fituar edhe ne terma klasifikimi nese do te fitoje ndaj Salernitanes.”

“Nderkohe, per sa i perket te ardhmes, mund te ndikoje jo pak edhe kupa afrikane, ku do te kete surpriza jo te bukura per Milan dhe Napolin.”

“Milan do te humbase Kessie dhe Bennacer. Nderkohe, duhet ta dine se pas parakalimit, nese nuk fitojne ndaj Napolit, per Interin mund te vije arratia dhe nje +4 e mundshme.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.