Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,515 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere habit: “Skriniar-PSG, komplikohet gjithcka? Me sa duket Marotta ka edhe nje plan pa e shitur sllovakun per…”

Corriere habit: “Skriniar-PSG, komplikohet gjithcka? Me sa duket Marotta ka edhe nje plan pa e shitur sllovakun per…”
Inter Club Staff

Ne oret ne vazhdim, ndermjet dites se sotme dhe dites se neserme, pritet nje sulm i ri i Paris Saint-Germain per Milan Skriniar.

Per kete eshte e bindur edhe Corriere dello Sport, por kesaj radhe kjo gazete nuk eshte e sigurt qe gjithcka do te mbyllet me sukses.

Madje, sipas tyre, nje pranim i ofertes nga ana e Interit eshte larg se qenurit e quajtur si e “sigurt” ne kete moment.

“Tratativa nuk eshte e thjeshte, por deshira ka qene qe te mbyllet me sukses. Por kujdes, sepse Inter ka qene e qarte qe ne fillim”.

“Edhe pse palet thone se ka deshire per te mbyllur me sukses, deri me tani distanca ekonomike eshte shume e madhe ndermjet kerkeses dhe ofertes”.

“Nderkohe, lojtari eshte ne Appiano Gentile. Ai po punon ne palester per te zgjidhur problemin e pesuar me kombetaren ne fillim te qershorit”.

“Shume shpejt duhet te kthehet ne fushe dhe mbase per arsye te merkatos, mund te humbase edhe disa ndeshje miqesore me intensitet te larte”.

Por me pas Corriere dello Sport rikthehet te tratativa dhe tregon se si parizienet kane pranuar te shkojne te 80 milione euro vetem me nje lojtar tjeter te perfshire ne marreveshje.

“Deri ne kete moment, PSG nuk ka shkuar kurre te 80 milione por ata kane futur edhe kartonin e Diallo per te rritur oferten e tyre”.

“Gjithesesi, Inter dhe Marotta jane te palevizshem: duhen 80 milione euro per te marre me vete Milan Skriniar ne Paris”.

“Por ne fund, Inter mund te bjere dhe te pranoje pse jo, edhe 65 apo 70 milione euro bashke me bonuse per lojtarin”.

“Sot eshte nje raund i ri negociatash, me shume mundesi do te kete prape edhe nje neser e ndoshta edhe te merkuren”.

“Me siguri Inter nuk eshte e predispozuar te prese deri ne pafundesi sepse mbrojtesi ne Milano eshte mire dhe ka madje edhe nje marreveshje me te per rinovimin e kontrates me 5 milione euro nese qendron”.

“Por sa e vertete eshte qe klubi mund te bleje Bremer edhe nese largohet Skriniar? Shume, sepse nese largohet Pinamonti, Pirola dhe te gjithe te tjeret qe jane ne largim e siper.”

“Te Inter do te kishte hapsire mjaftueshem per kete operacion edhe pa largimin e Skriniar prandaj, ky eshte Plani B i Marottes”.

“Pastaj, mos te harrojme se Inter ka kohe deri ne 30 qershor per te bere 60 milione e famshme aktive ne merkato.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.