Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

346 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere hedh drite: “Simone Inzaghi ka marre nje vendim te rendesishem per Hakan Calhanoglu?”

Corriere hedh drite: “Simone Inzaghi ka marre nje vendim te rendesishem per Hakan Calhanoglu?”
Inter Club Staff

Nje nisje e mire, por me pas nje frenim i fuqishem: deri me tani aventura e Hakan Calhanoglu me Interin ka perjetuar disa ulje dhe ngritje te rendesishme.

Ne fillim shume elozhe dhe me pas shume kritika. Ashtu si shkruan Corriere dello Sport sot nderkohe, turku ka ardhur ne Milano per te zevendesuar mungesen e papritur te Eriksen.

Ishte nje goditje me zero, e shpejte. Ish-lojtari i Milanit gjithesesi duhet te gjeje vazhdimesine qe deri me tani ka munguar.

“Ne idete taktike te Inzaghit ishte qellimi qe turku te behej Luis Alberto zikalter. Fantazia ne te gjithe fushen dhe nje modul i cmuar qe i ndihmon cilesite e tij.”

“Ai ka thjeshtesi ne topat e gjate dhe eshte i sakte me pasimet, por ndonjehere duket sikur humbet perqendrimin.”

“Nese flasim edhe per goditjet e lira, Interi me te eshte nje hap me lart se te gjithe klubet e tjera dhe kjo gje duket edhe nga rrezikshmeria e zikalterve nga keto goditje.”

“Gjithesesi, deri me tani Hakan nuk e ka gjetur ende veten e tij. Ne sezonin e kaluar ai arriti ne mbi 10 gola me Milanin ne te gjithe sezonin, por vetem 4 ne kampionat. Dy nga te cilat i ka shenuar me Lazion dhe Juventusin, pikerisht dy kundershtaret e radhes te Interit.”

“Ku i dihet se mbase do i beje prape… Do te ishte nje dhurate e bukur. Nderkohe, qe prej Bolognas, Inzaghi pertej formes se tij e ka hedhur gjithmone titullar Calhanoglu ne Serie A.”

“Inzaghi e ka marre vendimin e tij tashme: ai ka qene nje deshire e tij dhe do te besoje tek turku deri sa te kete mundesi. Jemi ende shume larg nje snobimi te lojtarit. Hakan ne idete e Inzaghit eshte shume i rendesishem.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.