Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

624 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere i frikeson te gjithe: “Ja kush eshte lojtari qe Interi po mendon te shese ne kete merkato.”

Corriere i frikeson te gjithe: “Ja kush eshte lojtari qe Interi po mendon te shese ne kete merkato.”
Inter Club Staff

Merkato e radhes per Interin, duke pare dhe momentin delikat prej pandemise qe po kalon futbolli, mund te jete e karakterizuar nga nje kujdes i vecante.

Perseri Beppe Marotta eshte therritur ne detyre qe te beje nje merkato te studiuar mire, dhe pa shpenzuar shume.

Pra pak a shume pritet te jete nje merkato e ngjashme me sezonin e kaluar, edhe pse pritet te kete pak me shume lirshmeri levizje.

Por sipas Corriere della Sera, Interi ka filluar te mendoje seriozisht per shitjen e nje lojtari qe kete sezon ka qene i pazevendesueshem.

“Behet fjale per Marcelo Brozovic, qe ka nje kontrate me Interin deri ne vitin 2022 por deri me tani ska pasur asnje prove rinovimi.”

“Ai eshte nje nga te preferuarit e Contes per shkak te karakteristikave, por deri me tani duket si me i mundshmi per tu larguar.”

“Nuk eshte per tu skarcuar ideja e shitjes se tij. Sidomos nese ne Milano do te vinte Rodrigo De Paul, per te cilin Interi do te shpenzonte goxha para.”

“Gjithesesi, ne kete moment qe po flasim, Interi nuk ka vendosur asgje, por duket se tentativat e para per te gjetur ndonje bleres kane filluar.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.