Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

315 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere i habit te gjithe: “Conte ka menduar dicka te papritur: ne mesfushe ndaj Bolognes mund te luaje…”

Corriere i habit te gjithe: “Conte ka menduar dicka te papritur: ne mesfushe ndaj Bolognes mund te luaje…”
Inter Club Staff

Diten e djeshme eshte publikuar pergjigja e tamponave te tjere ne skuadren zikalter dhe ato kane qene te gjithe negative.

Nderkohe, sot pritet edhe pergjigja e tamponave qe jane bere diten e djeshme. Me pak fjale te Interi po e ndjekin situaten me shume kujdes.

Ne cdo rast, ashtu si eshte percaktuar nga ATS Milano, izolimi shtepiak per skuadren do te vazhdoje deri ne daten 31 mars.

Nderkohe, skuadra vazhdon te stervitet ne Appiano Gentila nen urdhrat e Antonio Contes, ashtu si eshte nenvizuar sot edhe nga Corriere dello Sport.

Grupi eshte reduktuar per shkak te lojtareve qe mungojne per shkak te grumbullimit ne kombetare, pa Vidal qe po rekuperohet dhe pa lojtaret e prekur nga Covid19.

Veshtiresite me te medha ne kete moment jane ne mesfushe, ku i vetmi i disponueshem ne Appiano Gentile eshte Roberto Gagliardini.

“Behet fjale per veshtiresi normale kur vjen momenti i Kombetareve, sepse ka pasur raste kur Interi eshte stervitur edhe me 5-6 lojtare per shkak te kesaj.”

“Por nga ky kendveshtrim, kjo gje eshte nje bekim per Roberto Gagliardinin duke qene se ai mund ti mbushe teknikut mendjen.”

“Dhe Conte ka menduar vertete dicka te papritur: duke qene se ai ka qene ne Milano per tu stervitur cdo dite me te, po mendon ta hedhe ne fushe nga minuta e pare me Bolognan.”

“Nderkohe, edhe Lautaro dhe Sanchez po sterviten rregullisht ne Itali per shkak se ndeshjet e Kombetareve te Amerikes Latine jane shtyre.”

“Problemi me i madh eshte se Conte grupin e plote do e kete vetem nje dite perpara ndeshjes me Bolognen, perpara se te kete ndeshje cdo tre dite.”

“Dy lojtaret e fundit qe do te vine ne Milano do te jene Eriksen dhe Radu: per shkak te detyrimit te tamponit, Conte do mund te stervise per here te pare lojtaret pas pushimeve te kombetareve vetem te premten, 2 prill.”

“Per kete motiv, Gagliardini po udheton me shpejtesi drejt nje vendi si titullar ne ndeshjen ndaaj skuadres se Mihajlovic.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.