Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

885 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere i habit te gjithe: “Inter, zbulohet super oferta per Donnarumma? Raiola ja ka prezantuar Milanit sepse…”

Corriere i habit te gjithe: “Inter, zbulohet super oferta per Donnarumma? Raiola ja ka prezantuar Milanit sepse…”
Inter Club Staff

Flitet edhe per strategjite e merkatos se Interit ne faqet sportive te Corriere dello Sport ne diten e sotme.

Strategji qe, sipas asaj qe dihet tashme, do te dizenjohen akoma me ne thellesi ne takimin qe neser do te zhvillohet ndermjet drejtuesve dhe Antonio Contes.

Nuk duhet ndonje takim i rendesishem per te planifikuar shitjen e Eriksen nderkohe, sepse kjo eshte vendosur. Por me sa duket, ceshtjet e tjera jane goxha te rendesishme.

“Sipas disa burimeve nga shume afer Raioles, me sa duket, ky i fundit ka zbuluar nje oferte te Interit per Gigio Donnarumma.”

“Lojtari eshte ne skadence kontrate me Milanin, dhe ende nuk eshte arritur nje marreveshje: ai aktualisht merr plot 7 milione euro.”

“Por Mino Raiola, ka nisur te frikesoje keshtu Milanin duke i prezantuar atyre nje mega-rroge qe Interi i ofron lojtarit per te bere presion.”

“Bashke me oferten e Interit, eshte prezantuar edhe nje oferte e Juventusit: keto dy oferta jane bere pikerisht per te rrembyer me zero nje nga portieret e rinj dhe me me shume prespektive ne Serie A.”

“Lojtari i lindur ne 1999 eshte e veshtire te kaloje nga Milani te Interi, por kurre mos thuaj kurre, sidomos me nje agjenti si Raiola.”

“Ai mbase i perdor vetem si presion ofertat e Interit dhe Juventusit ne kete moment, por ato jane nje tregues i rendesishem se Interi deshiron te marre sherbimet e portierit. Edhe pse gjasat jane shume te ulta.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.