Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

365 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere i habit te gjithe: “Kur do te jete momenti qe te pranojme se ketij Interi i mungon ne radhe te pare ai qe…”

Corriere i habit te gjithe: “Kur do te jete momenti qe te pranojme se ketij Interi i mungon ne radhe te pare ai qe…”
Inter Club Staff

Kane kaluar plot 313 minuta qe nga goli i fundit kete sezon i nje sulmuesi te Interit ne Serie A: ishte 1-1 ndaj Napolit ne Maradona dhe shenoi Dzeko.

Nga atehere, zero gola ndaj Liverpool, Sassuolo dhe Genoa. Nje problem shume i madh per Interin qe edhe pse ka kaq shume pa shenuar, eshte sulmi me i miren e Itali.

Por deri me tani ka pasur shume probleme ne javen e fundit. Por problemi nuk ka qene mungesa e rasteve, por konkretizimi i tyre.

Skuadra e Inzaghit vazhdon te jete e rrezikshme, por duket se i vishen syte sapo i afrohet zones kundershtare. Ka nje bllokim psikologjik aty.

“Ne shtepine Inter e dine se nuk eshte nje problem fizik por psikologjik. Duhet punuar shume me mendjen e llojtareve.”

“Eshte e pamundur qe nje skuader qe ben 53 gjuajtje ne dy ndeshje te mos shenoje dot asnje gol pas kaq shume rasteve.”

“Ndaj Genoas madje eshte arritur nje 72% mbajtje topi. Eshte nje tregues i rendesishem se skuadra fizikisht eshte.”

“Por edhe dicka tjeter: Kur do te jete momenti qe te pranojme se ketij Interi i mungon ne radhe te pare ai qe thyente kundershtareve vjet: Romelu Lukaku.”

“Inter nuk ka me nje lojtar te nivelit te tij qe ndryshonte fatin e ndeshjeve. Po e vuan shume mungesen e Lukakut.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.