Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

737 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere i habit te gjithe: “Ndryshon e ardhmja edhe per Eriksen? Klubi ka vendosur qe danezi te…”

Corriere i habit te gjithe: “Ndryshon e ardhmja edhe per Eriksen? Klubi ka vendosur qe danezi te…”
Inter Club Staff

Nese strategjia diplomatike per te ulur rrogat tek Interi nuk do te funksionoje, atehere Interi do te behet gati per nje rruge alternative.

Klubi zikalter do duhet qe me force te ule nivelin e pagave edhe duke hequr dore nga disa lojtare te rendesishem.

Kete shkruan sot Corriere dello sport, e cila flet per disa shitje te lojtareve te rendesishem nga skuadra zikalter.

“Emrat ne kete moment jane ato te Vidal, Sanchez, Eriksen dhe Perisic. Nese konsiderohen edhe marreveshjet per rritjet e pagave te tyre ne vazhdim, rroga e kater lojtareve kapin 20 milione euro neto, rreth 40 milione euro bruto bashke me taksat.”

“Kjo edhe fale dekretit te rritjes ne Itali, nga i cili perjashtohet vetem Ivan Perisic.”

“Por ne vecanti, dy emrat e kilianve jane te paret qe do te tentohen te sakrifikohen duke pare rrogat e larta dhe minutat e pakta gjate sezonit.”

“Problemi ne kete moment eshte se 34 vjecari Vidal dhe 32 vjecari Sanchez jane te veshtire per tu shitur.”

“Ata do te largohen (nese largohen) me paramter zero, dhe Interi thjesht do i dhuronte: por kush do i merrte ata me rrogat qe kane?”

“Prandaj, ne kete moment duhet pare me kujdes edhe kush jane planet dhe deshirat e lojtareve.”

“Eriksen dhe Perisic jane bere titullare per shkak te disa dinamikave te ndryshme dhe jane treguar shume deciziv ne vrapimin drejt Skudetos.

Por nek ete moment, Interi shpreson per ndonje oferte nga Bundesliga ose Premier League per kroatin ne vere.

“Nese Interi do te arrije te sistemoje keta te katert, atehere do te ishte e mundur qe te mbaheshin pa problem te gjithe lojtaret e tjere.”

“Nderkohe emri i Eriksen eshte ne kete liste sepse ai mund ti siguroje Interit nje plusvalence teper te madhe dhe nje shifer te rendesishme.”

“Por edhe per te eshte problemi si te tjeret: kush do te ofronte shume para per te dhe rrogen e tij ne kete moment? Duket e veshtire.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.