Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,380 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Icardi i ka vene nje kusht Interit perpara se te shitet: kerkese e cuditshme nga ish-kapiteni

Corriere – Icardi i ka vene nje kusht Interit perpara se te shitet: kerkese e cuditshme nga ish-kapiteni
Inter Club Staff

Corriere dello Sport ndez reflektoret dhe tregon pozicionin e Mauro Icardit brenda fraktures te krijuar tashme prej muajsh ndermjet ish-kapitenit te Interit dhe klubnit zikalter. 

Interi po shtyn shume qe te shese lojtarin kete vere por deri me tani nuk kane patur sukses te bindin ate te pranoje ofertat e ardhura.

Keshtu, Corriere dello Sport shkruan: “Perfaqesuesit e argjetninasit presin qe ne kohe shume te shkurter Mauro Icardi te rikthehet te stervitet me grupin e pl;ote ne Appiano Gentile.”

“Ish-kapiteni nuk deshiron te stervitet me i vetem, ashtu si po ndodh tani por deshiron te stervitet me shoket.”

“A ka mundesi qe kjo gje te ndodhe? Nese themi mundesia eshte e vogel, kemi thene qe mundesite jane te medha sepse realisht per Interin largimi i Icaridit duhet te ndodhe dhe ai nuk do te mund te zhvilloje me asnje stervitje me skuadren zikalter.”

“Eshte shume e veshtire qe Marotta me shoke te nderroje mendje per sa i perket kesaj.”

Sipas asaj qe ka shkruar e perditshmja italiane: “Icardi e ka pritur shume keq gjithcka qe ka ndodhur qe ne fillimin e sezonit 2019-2020 e qe e ka bere Icardin ta nise vitin pa shirit kapiteni, te pa grumbulluar si dhe pa numer mbi shpine (i eshte hequr 9 qe ka pasur gjithmone) pa luajtur asnje ndeshje ne familje.

Ai kerkon qe te mos e mbylle keshtu aventuren e tij tek Interi. Kerkesa e tij eshte shume e cuditshme: deshiron qe ditet e fundit te Interi, te stervitet me skuadren edhe pse do te largohet dhe e ka vene kete gje pikerisht kusht per tu larguar.

Ai deshiron te trajtohet si Joao Mario. Pikerisht per kete fakt, Wanda Nara ka kontaktuar shume avokate, eksperte (te fushes sportive dhe jo vetem) si dhe perfaqesues ligjor se si mund te hapet nje ceshtje kunder Interit.

Ata jane te bindur qe ndaj Mauro Icardit, Interi po vazhdon ta keqtrajtoje ate dhe te mos e respektoje.

Beteja ligjore per momentin duket si nje rruge shume e mundshme edhe pse per momentin lojtari e ka hapur rrugen e largimit dhe ka nderruar mendje. Por ne rast se kjo gje nuk do te ndodhe, Icardi dhe Interi me te gjitha gjasat do te perballen ne gjykate.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.