Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

964 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter, as Kovacic e as Paredes: ka nje emer te ri per mesfushen, kushton 15 milione euro

Corriere – Inter, as Kovacic e as Paredes: ka nje emer te ri per mesfushen, kushton 15 milione euro
Inter Club Staff

Ne kete moment duket se ka nje moment ne shtepine zikalter ku po shikohen te gjitha mundesite perpara se drejtuesit te nisin sulmet e verteta per sigurimin e lojtareve. 

Piero Ausilio, drejtori sportiv i Interit vazhdon qe te kete nje sy nga profilet qe mund te perforcojne mesfushen e Interit sidomos, e mbi te gjitha nese Vecino largohet tek Chelsea.

Kuotat e Dembele duket se kane rene ndjeshem e ne kete moment po vleresohet pista Paredes (argjentinasi luan ne ligen Ruse) dhe Mateo Kovacic (pritet te largohet nga Real Madrid).

Ata te dy jane te datelindjes 1994 dhe kane karakteristika teknike te ndryshme por pelqehen shume si nga drejtuesit por edhe nga tranjeri i Interit.

Image result for freuler atalanta

Gjithesesi edhe pistat e tjera – lexohet ne Corriere dello Sport sot – nuk eshte se jane shume prapa.

“Ne kete moment, as Kovacic e as Paredes nuk jane afer Interit, por ka nje lojtar te ri qe po afrohet dita-dites me zikalterit: ai eshte Remo Freuler i Atalantes.”

Zviceriani vleresohet me 15 milione euro dhe pelqehet shume edhe nga Lazio.

Por zikalterit kane mardhenie shume te mira me klubin e Percassit e nuk do te kishin veshtiresi per te gjetur nje marreveshje. Gjithmone nese do te ishte ai i perzgjedhuri i mesfushes.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.