Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 19, 2020

Scroll to top

Top

251 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere: “Inter, dy rikthime te medha ne fushen e lojes ndaj Borussias: Conte do te kete ne dispozicion keshtu…”

Corriere: “Inter, dy rikthime te medha ne fushen e lojes ndaj Borussias: Conte do te kete ne dispozicion keshtu…”
Inter Club Staff

“Te humbasesh nje derbi, dhemb, madje shume. Por Interi nuk mund ti lejoje vetes qe te perplase koken kunder murit.”

Keshtu hapet artikulli i Corriere dello Sport, ne lidhje me KO e Interit ne derbin kunder Milanit. Zikalterit tani duhet te shtypin butonin reset, dhe te rinisin menjehere rrugetimin e tyre.

Kjo sepse sezoni nuk le hapsire per te menduar per ate qe ka ndodhur tashme por duhet menduar vetem per te ardhmen.

“Sfida me Borussia Monchengladbach nder te tjera konsiderohet si me e rendesishme se sfida me Milanin nga te gjithe.”

“Europa nuk fal dhe te mos fitosh kunder gjermaneve do te thote se Interi do te komplikoje nje rrugetim qe duhet ta beje me patjeter ne menyre te rendesishme per shume faktore.”

LAJME TE MIRA – Per sa i perket situates se veshtire me mungesa, Interi dhe Conte mund te marrin fryme lirisht per dy rikthime te medha diten e merkure.

I pari eshte Bastoni por edhe Nainggolan, i cili eshte rekuperuar ne kohe. Ndersa rikthehet edhe Stefano Sensi, i cili ka qene i denuar ndaj Milanit per kartonin e kuq ndaj Lazios.

“Nje aspekt i rendesishem ky, duke pare se ndaj Milanit keto tre lojtare zikalter kane munguar shume  ne fushen e lojes.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.