Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

1,034 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter, ja kush eshte blerja me e rendesishme e kesaj vere

Corriere – Inter, ja kush eshte blerja me e rendesishme e kesaj vere
Inter Club Staff

Corriere della Sera i ka kushtuar nje shkrim shume te bukur Interit dhe merkatos se saj, duke theksuar edhe njehere se Interi eshte rivali me konkret i Juventusit ne garen per titullin e Serie A per kete sezon. 

Sipas tyre, zikalterit do te drejtohen mbi te gjithe nga Radja Nainggolan qe “i shton inat dhe shikim te rende mesfushes qe ne te kaluaren ka qen shume e brisht”, ndersa sipas tyre Matteo Politano dhe Balde Keita i shtojne potencialin sulmit zikalter.

“Surpriza e veres pastaj ka qene Lautaro Martinez.”

“Argjentinasi luan normalisht si nje sulmues i pare por e ka golin ne gjak e mund te adaptohet ne disa role te ndryshme.”

“Jo vetem eshte alternative per Mauro Icardin, por mund te behet mbeshtetja e tij pas shpines e mund ti heqe jo pak presion atij.”

“Kapiteni zikalter, golashenues me 29 gola (se bashku me Immobile), mbase do te shenoje me pak, por tashme nuk eshte i vetmi qe mund te beje gol nga momenti ne moment, por mund te luaje edhe per shoket, si sponde dhe Interit nje lloj loje e tille nga Icardi i ka munguar per shkak se ka munguar edhe lojtari qe do te luante pas shpines se tij me karakteristikat e duhura per te shenuar.”

Por ne pergjithesi, organiku dhe vleresimi i ti jeshte me shume se pozitiv.

“Objektivi eshte qe te kualifikohet perseri ne Champions League dhe te mbahet sa me shume i gjalle kampionati me nje lufte ndaj Juventusit.”

“Por Championsi perseri nuk do te ishte nje deshtim. Interi eshte rikthyer aty pas gjashte vktesh mungese dhe normalisht qe dy kompeticione kaq te rendesishme ne te njejten kohe ka kohe qe nuk i ben dhe mund te peshojne.”

“Nderkohe Luciano Spalletti ka rinovuar deri ne 2021 por ka shume zgjidhje dhe alternativa per modulet qe do te deshiroje te hedhe ne fushe.”

“Interi nuk eshte me e lidhur me skemen me kater mbrojtes, mund te ndryshoje lekure sa here te doje e madje mund ta beje edhe gjate lojes ne vazhdim.”

“A e dini kush eshte blerja me e mire e ketij Interi? Pikerisht ajo gje qe ka munguar vjet: paparashikueshmeria. Mbase kjo eshte blerja me e mire e ketij Interi dhe ka ardhur fale Lautaros, Nainggolan, Keita dhe Politano. Te gjithe jane gati per te hapur nej cikel te ri ne Milano.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.