Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

5,483 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter: ja kush qendron, kush largohet e kush eshte ne dyshim. Gjithcka qe duhet te dini per…

Corriere – Inter: ja kush qendron, kush largohet e kush eshte ne dyshim. Gjithcka qe duhet te dini per…
Inter Club Staff

Mungojne ende edhe tre ndeshje kampionati, por sic lexohet edhe ne komunikaten e shkarkimit te Piolit, Interi po punon qe tani ne prag te sezonit te ardhshem.

Corriere dello Sport flet per kete gje, dhe mundohet te zbuloje skenare te mundshme per sa i perket te ardhmes se lojtareve. E perditshmja italiane ka perpiluar nje liste dhe i ka ndare lojtaret ne tre grupe: kush qendron, kush largohet dhe kush eshte ne dyshim per tu larguar.

KUSH QENDRON – Handanovic pritet qe te mbroje porten interiste edhe sezonin e ardhshem. Te sigurt qe do te veshin bluzen zikalter perseri jane edhe Ansaldi, Joao Mario, Gagliardini, Candreva dhe Pinamonti. Icardi do te kete merkato, por do te qendroje: atij klubi i kerkon me shume leadership. Medel do te rinovoje: sjellja e tij profesionale nuk ka zhgenjyer kurre, pavarsisht ndonje gabimi ne fushe. I njejti diskutim edhe per Danilo D’Ambrosio.

KUSH LARGOHET – Te sigurt largimet e Carrizos, Nagatomos, Santon, Sainsbury (qe eshte ne huazim), Yao dhe Biabiany. Nderkohe do te tentohet qe te rekuperohen para per merkaton me shitjen e Murillos (qe vleresohet nga Corriere dello Sport me 18 milione euro) dhe Brozovic (25 milione).

JO TE SIGURT QE QENDROJNE – Berni mund te vazhdoje te beje portierin e trete, po ashtu si Andreolli qe mund te qendroje si mbrojtesi qendror i fundit ne liste. Per tu kuptuar cfare do te ndodhe nese do te kete oferta per Eder, Banega de Kondogbia qe nuk jane te pashitshem. Do te vleresohen edhe ofertat per Miranden (jo me i pashitshem) dhe Perisic (klubi deshiron ta mbaje, por ndonje oferte 60 milione euro…).

Kjo eshte nje foto nga faqet e Corriere dello Sport, per te ilustruar gjithcka cfare eshte shkruar me lart.

Foto nga Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.