Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

895 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter, ja sa bileta jane shitur per ndeshjen ndaj Juves! Drejt nje rekordi historik sepse…

Corriere – Inter, ja sa bileta jane shitur per ndeshjen ndaj Juves! Drejt nje rekordi historik sepse…
Bujar Berishaj

Rritet pritja per Derby d’Italia e se shtunes e Corriere dello Sport na jep edhe numrat.

“Per momentin jane shitur 74 mije bileta, mbeten vetem edhe 4 mije te tilla ne shitje neper sektore te ndryshem te stadiumit”.

“Nje stadium i mbushur sold out pra eshte vetem nje hap larg. Dhe po shkohet edhe drejt nje primati historik. Inter-Juve e se shtunes mund te prek rekordin e ri absolut per perfitime per nje ndeshje te Serie A”.

“Aktualisht rekordi eshte 4.864.749 euro, i vendosur ne derbyn Inter-Milan te 15 tetorit ne 2017”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.