Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | November 25, 2020

Scroll to top

Top

926 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Interi pas gjurmeve te Luiz Gustavo. Vleresimi i tij…

Corriere – Interi pas gjurmeve te Luiz Gustavo. Vleresimi i tij…
Xhorxh Gellci

Tanime eshte e njohur deshira e Interit per te blere nje mesfushor qendror per te sistemuar problemet ne mesfushe. Pasi eshte e veshtire te merret Nainggolan, sipas Corriere dello Sport, alternativa e nivelit te pare eshte gati. Behet fjale per Luiz Gustavo te Bayern Munchen, i cili eshte futur ne listen e shpenzimeve te shoqerise zikalter. Braziliani nuk eshte nje nga zgjedhjet e para te Guardioles, dhe me ardhjen e Thiago Alcantara, nuk do te gjente shume vend ne Gjermani. Mbi te eshte edhe Wolfsburg, i gatshem te kenaqe kerkesat e klubit Kampion Europe me nje oferte prej 15 milion euro, por ngelet nje destinacion pak i pelqyer nga vete lojtari. Ndersa zikalterit, pavaresisht mungeses te Champions League, jane akoma nje skuader e madhe dhe jane gati te hidhen ne sulm, edhe pse tratativa ngelet e veshtire.

Ne sfond, sipas Corriere qendrojne edhe alternativat e tjera: Wellington dhe Boudebouz. Ndersa mund te kthehet ne mode emri i Taider, se bashku me Kongdogbia, duke perfituar nga prezenca ne Milano e Nello Lucas, numri 1 i Doyen Sport, shoqeria ne pronesi te kartonit se bashku me Seviljan. Operacion shume i veshtire, duke pare qe mbi Kongdogbia eshte gjithmone hija e Real Madridit.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.