Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

2,030 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter, meriton nje 7,5 per merkaton e Janarit me Gagliardini. Nga Manolas tek Verrati, ne qershor…

Corriere – Inter, meriton nje 7,5 per merkaton e Janarit me Gagliardini. Nga Manolas tek Verrati, ne qershor…
Inter Club Staff

Corriere dello Sport vlereson shume lart merkaton dimerore te Interit me nje bote 7,5.

Pavarsisht ardhjes se Sainsbury, peshon shume perla Gagliardini. Pa harruar edhe zvogelimin e skuadres se bere nga Ausilio me largimet e Ranocchia, Jovetic, Miangue, Melo dhe Gnoukouri. “Vepra e Ausilios qendron ne faktin se ka blere nje lojtar qe solli ne vije komplet lojen e skuadres sic eshte Gagliardini. Ai eshte nje mesfushor me prespektive, i gatshem qe nga ky moment por edhe fakti qe u mor ne huazim me detyrim blerje ne 2018 e ben kete marreveshje te mrekullueshme per llojin dhe cilesine e lojtarit per te cilin behet fjale. Interi arriti te bleje nje lojtar te gatshem por pa renduar aspak aspektin financiar dhe pa thyer rregullat e FPF. Zikalterit donin te blinin edhe Ricardo Rodriguez por Uefa nuk e lejoi kete gje dhe gjithcka eshte shtyre per ne vere, vere ne te cilen do te flitet edhe per Bernardaschi, Verrati, Berardi, Manolas dhe Marquinhos. Per Interin do te jete nje vere e nxehte por nderkohe zikalterit mund te shijojne frutet e merkatos se dimrit: me Gaglion kane qelluar ne shenje kesaj radhe. 7,5 eshte nota per ta kete janar per merkaton e zhvilluar!”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.