Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,030 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter ndjek Dzeko. Por duhet nje sakrifice.

Corriere – Inter ndjek Dzeko. Por duhet nje sakrifice.
Xhorxh Gellci

Interi eshte ne ndjekje te nje sulmuesi ne gjendje per te zevendesuar Diego Militon, te cilit i skadon kontrata ne qershorin e ardhshem dhe duket i orientuar per te mbyllur karrieren ne Argjentine.

Emri qe Erick Thohir po mendon per te mos e ndjere mungesen e Militos eshte Edin Dzeko, sulmues i Manchester Cityt, te cilit i skadon kontrata ne 2015.

Tratativa mund te favorizohet pikerisht nga synimi i Manchester City per te mos rinovuar kontraten e tij, dicka qe do ulte edhe cmimin e kartonit, duke pare edhe raportet e mira mes dy klubeve. Nga ana e tij, City eshte ne kerkim te nje portieri per te zevendesuar te pasigurtin Joe Hart, dhe sipas Corriere dello Sport po mendojne per Samir Handanovic. Pra nuk perjashtohet mundesia qe ne tratative te futet edhe portieri slloven.

Qe nga viti i ardhshem, Interi mund te vendose te marre Francesco Bardin ne skuader te pare duke lene te lire Samir Handanovic.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.