Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,139 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Inter-United, nje shkembim i mundshem Guarin-Chicharito?

Corriere – Inter-United, nje shkembim i mundshem Guarin-Chicharito?
Ardis
  • On 13/12/2013, 12:38

Sipas Corriere dello Sport mund te kryhet nje shkembim midis Interit dhe Manchester United. Te perfshire ne tratativa Fredy Guarin dhe Javier Hernandez“United duhet absolutisht te forcohet per tu ringritur ne nje sezon qe ka filluar si mos me keq. Hernandez eshte nje nga elementet qe do te sakrifikohet pavaresisht moshes 25 vjec. Motivi? Moyes nuk e aktivizon dhe me ish-teknikun e Everton ai eshte kthyer ne nje rezerve duke pare qe ne sulm luajne gjithmone Van Persie, Rooney ose Welbeck. Meksikani kerkon qe te largohet: ai kembengul per te bere valixhet gati menjehere dhe jo ne qershor, sepse kerkon qe te marre pjese ne Boterorin e ardhshem dhe e di qe nuk do te luaje asnjehere deri ne fund te sezonit, trajneri i tij i kombetares mund te vendose te mos e grumbulloje ne krahasim me veren e kaluar ku e aktivizoi ne Kupen e Konfederatave”.

Konkurrenca eshte e forte: “Pelqehet nga Valencia, Tottenhami dhe Roma, qe per klubin e Thohir mund te mos jene nje kundershtar i lehte. Chicharito mund te beje si sulmuesin e pare ashtu edhe te dytin, por pozicioni i dyte eshte perfekt per te, dhe mbrapa Berbatov  ka debutuar sezonin me te mire tek United. Cmimi i tij eshte i perballueshem dhe vleresimi shkon rreth 18 milione €, ndoshta dicka me pak. Inter e vlereson me te njejten shifer Guarin.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.