Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

309 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Interi eshte ne medyshje se ku te zhvilloje grumbullimin veror 2019: ja dy opsionet

Corriere – Interi eshte ne medyshje se ku te zhvilloje grumbullimin veror 2019: ja dy opsionet
Ardis
  • On 15/10/2018, 20:26

Inter-i shikon drejt se ardhmes dhe jo vetem ne merkato. Per te programuar edhe sezonin e ardhshem, pavaresisht se eshte akoma larg. Ne rishikimin e alternativave, eshte edhe rikthimi ne antikitet persa i perket grumbullimit veror, me grumbullimin ne mal (Trentino-Alto Adige) dhe me pas nje turne (ne Kine).

Kete vit, meqe ishte Boterori, u preferua te qendronin ne Appiano Gentile. Dhe kujdes, sepse ne veren e ardhshme do te zhvillohet Coppa America qe mund te impenjoje me shume se nje lojtar zikalter.

“Por gjithsesi Inter-i po mendon qe te rikthehet ne antikitet – siguron Corriere dello Sport -. Edhe pse do te kishte te ardhura te rendesishme nga sponsor te rinj potenciale ose te zhvillonte brand-in”.

“Prej nje dekade klub i ka nisur fillim-sezonet ne Riscone, ne Val Pusteria, ose ne Pinzolo, ne Val Rendena. Tashme skenari mund te ndryshoje sepse me Trentino-n, qe organizon dhe financon grumbullimet verore te skuadrave te ndryshme ne Seria A dhe B, nje tratative tashme ka rifilluar dhe do te zhvillohet ne muajt ne vazhdim”.

“Ne rast se tratativat perfundojne me sukses do te gezonin mijera tifoze qe ne sezonet e kaluara zbarkonin dhe krijonin varg te gjate per te pare stervitjen e hapur per tifozet. Investimi i Trentino-s do te ishte i rendesishem nga pikepamja ekonomike, por entuziazmi qe eshte midis tifozeve zikalter do ta justifikonte”.

“Nderkohe, ne Kine do te kthehemi te luajme kompeticionin ICC. Zgjedhja… kineze do ti vinte me pershtat, e miratuar si zgjedhje nga shoqeria zikalter, qe mund te takoje akudren ne Nanchino sic ndodhi ne 2017″, shkruan Corriere dello Sport.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.