Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

834 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Interi ka nje liste me 5 mesfushor qe po ndiqen me kujdes ne merkato: ja emrat dhe detajet

Corriere – Interi ka nje liste me 5 mesfushor qe po ndiqen me kujdes ne merkato: ja emrat dhe detajet
Ardis
  • On 15/10/2018, 20:56

Pervec nga sa eshte folur per Modric, De Jong dhe Barella, Inter-i po monitoron edhe profile te tjera per mesfushen, persa i perket sezonit te ardhshem.

Sipas asaj qe raporton CorrieredelloSport, scout-et zikalter kane vezhguar dhe do vazhdojne ne te ardhmen, Lucas Tousart dhe Tanguy Ndombélé qe per momentin luajne ne France, tek Olimpiku i Lion-it.

Lucas Tousart
Datelindja: 29 Prill 1997
Vendlindja: Arras
Mosha: 21 vjec
Gjatesia: 1.85 m
Roli ne fushe: Mesfushor/Mesfushor difensiv
Fillimi i kontrates: 31 Gusht 2015
Perfundimi i kontrates: 30 Qershor 2023

Tanguy Ndombélé
Datelindja: 28 Dhjetor 1996
Vendlindja: Longjumeau
Mosha: 21 vjec
Gjatesia: 1.81 m
Roli ne fushe: Mesfushor/Mesfushor qendre
Fillimi i kontrates: 1 Korrik 2018
Perfundimi i kontrates: 30 Qershor 2023

Pervec ketyre dy futbollisteve ne France, ne listen e vezhgimeve eshte e shenuar me te kuqe edhe emri i Jordan Veretout i Fiorentine-s, pa harruar edhe interesimin mbi djaloshin e ri te Brescia-s, Sandro Tonali dhe Exequiel Palacios i River Plate, i cili ka nje klauzole ne shifren e 15 milione € por qe shume shpejt mund te dyfishohet. Le ti hedhim nje sy lojtare qe Interi ka shprehur interes per to:

Jordan Veretout
Datelindja: 1 Mars 1993
Vendlindja: Ancenis
Mosha: 25 vjec
Gjatesia: 1.77 m
Roli ne fushe: Mesfushor/Mesfushor qendre
Fillimi i kontrates: 25 Korrik 2017
Perfundimi i kontrates: 30 Qershor 2021

Sandro Tonali
Datelindja: 8 Maj 2000
Vendlindja: Lodi
Mosha: 18 vjec
Gjatesia: 1.73 m
Roli ne fushe: Mesfushor/Mesfushor difensiv
Fillimi i kontrates: 1 Janar 2018
Perfundimi i kontrates: 30 Qershor 2021

Exequiel Palacios
Datelindja: 5 Tetor 1998
Vendlindja: Famaillá
Mosha: 20 vjec
Gjatesia: 1.70 m
Roli ne fushe: Mesfushor/Mesfushor qendre
Fillimi i kontrates: 1 Janar 2017
Perfundimi i kontrates: 30 Qershor 2021

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.