Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 24, 2021

Scroll to top

Top

876 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Interi po mendon te riktheje ne shtepi disa talente te dala nga Primavera: ja emrat

Corriere – Interi po mendon te riktheje ne shtepi disa talente te dala nga Primavera: ja emrat
Ardis
  • On 02/11/2018, 20:21

Sipas Corriere dello Sport, ne prag te sezonit te ardhshem, Inter-i po synon qe te risjelle ne shtepi disa produkte te shkolles se saj edhe per qellimin e Champions League.

“Te zgjerosh ekipin ne 22-23 elemente te perbere me 1 ose 2 futbollista e shkolles zikalter mund te jete nje avantazh jo i vogel – lexohet ne Corriere dello Sport -.

“Ne Firenze, Ausilio po vezhgon me kujdes jo vetem Chiesa-n dhe Veretout, por edhe Benassi-n dhe Biraghi-n. Nje tjeter alternative Ausilio do ta vezhgoje nga afer neser pasdite ne ndeshjen kunder Genoa-s, se ne cfare niveli eshte Daniel Besa.”

“Mesfushor i avancuar gjithckaberes qe u shit tek Verona dhe tashme zikaltrit do te gjenden perballe tij me bluzen kuqeblu”.

“Me kosto te uleta, nese do te vazhdoje procesi i tij i rritjes, mund te jete nje ide”. Dhe nuk mbaron ketu: “Nderkohe Radu, eshte transferuar ne huazim me te drejte blerjeje, por Inter-i ka menduar per kete duke i krijuar mundesine vetes per ta riblere, ndersa Emmers eshte ne huazim te thjeshte te Cremonese – shpjegon CorSport-.

Per me teper ekzistojne opsionet e Pinamonti-t i shitur perkohesisht tek Frosinone, dhe Dimarco tek Parma.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.