Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

751 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Interi tashme eshte e frikesuar per Brozovic. Arsyeja jane 50 milione eurot…

Corriere – Interi tashme eshte e frikesuar per Brozovic. Arsyeja jane 50 milione eurot…
Inter Club Staff

Si mund te ndryshojne gjerat ne futboll, nga sot neser. 

Qe prej fillimit te marsit, ai eshte bere elementi celes i mesfushes zikalter, por pas fundit te kampionatit, e ardhmja e Marcelo Brozovic eshte e gjitha per tu vendosur dhe mund te mos jete Interi skuadra qe e vendos kete gje.

Kjo sepse ne kontraten e tij ka nje klauzole (qe eshte aktive vetem 15 ditet e para te korrikut) dhe qe i jep te drejte nje skuadre te huaj qe te siguroje sherbimet e tij nese paguhen 50 milione euro.

Eshte nje shifer shume e rendesishme, nje shifer qe deri pak muaj me pare dukej e pamundur qe mund te ofrohej per te, por tani, qe eshte edhe boterori perpara, mund te behet realitet nese nje skuader e madhe do te vihet pas tij dhe do te paguaje parate.

Marcelo Brozovic sot per sot siguron cilesi ne mesfushe por edhe vrap, shume vrap.

Kete skenar e ka shkruar sot ne faqet e saj Corriere dello Sport e cila shkruan per kroatin qe eshte bere thelbesor per Interin e Spallettit ne 9 ndeshjet e fundit – pervec asaj me Atalantes ku mungoi dhe u ndje shume mungesa e tij – e ka qene gjithmone nder me te miret ne fushe, per te mos thene me i miri.

Ka qene nje rritje teper eksponenciale dhe ka pasur shume vazhdimesi, gje qe per kroatin ka qene e pamundur me pare.

“Tani Marcelo iluminon dhe lufton per cdo top, per regjizorin, kuptuesin e lojes ne fushen e lojes, tregon gjera qe asnje shok ne skuader nuk i ka ne ate pozicion te fushes: vertikalizime dhe shpejtesi ne manover. Eshte ne nje gjendje teper te larte forme. Ne te kaluaren nuk e kishte pasur kurre kete vazhdimesi”, konfirmon Corriere dello Sport.

Jane dite te largeta ato te ‘sherreve’ me tifozet ne stadium ku ishte shume afer perjashtimit nga skuadra. E ne rast se do te largohej do te sillte ne Milano nje plusvalence teper te majme: ai eshte blere vetem per 8 milione euro.

Por per momentin, Interi nuk deshiron te heqe dore prej tij dhe gjendet e frikesuar perpara faktit se nje skuader mund te paraqitet me 50 milione euro dhe atehere nuk do te kishte me asgje per tu bere, sepse aq eshte edhe klauzola e tij.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.