Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

713 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Interi zgjedh pasardhesin e Cancelos: vjen nga Sampdoria!

Corriere – Interi zgjedh pasardhesin e Cancelos: vjen nga Sampdoria!
Inter Club Staff

Nese Interi nuk do te arrije dot Cancelon, atehere atehere duket se zevendesuesi i portugezit do te vije pikerisht nga Sampdoria

Interi keshtu, per sezonin e ri, po sheh jo pak ne shtepine e Samp ku vetem nje vit me pare mori Skriniar dhe disa vite me pare, Mauro Icardin.

Pelqehet prej kohesh Torreira, ndaj te cilit eshte Napoli ne avantazh por jo vetem. Ausilio po ndjek nga afer situatat e Preat dhe mbrojtesit te krahut Bereszynski, me kete te fundit qe duket me afer Interit se kurre. 

Nese Interi nuk do te arrije dot tek Cancelo as ne muajin korrik, pas 30 qershorit, zikalterit jane te mendimit se mund ta zevendesojne me polakun e bardhekalterve. 

Keshtu shkruan Corriere dello Sport ne numrin e saj te perditshem dhe vazhon me tej: 

Related image

“A do te jete Barotsz Bereszynski pasardhesi i Cancelos? E mundur. Vetem nje vit pas Skriniar, lojtar i cili u be nje nga me te rendesishmit te Interit, aksi Inter-Sampdoria rikthehet te jete teper i nxehte perseri.”

“Kesaj radhe, eshte polaku i krahut te djathte te mbrojtjes ai qe ka ndezur deshirat e merkatos zikalter.”

“Por nje emer tjeter i nxehte ne tavoline eshte ai i Eder i cili do te largohet nga Interi me shume mundesi. Ndermjet Ausilios, presidentit Ferrero dhe avokatit Romei – krahu i tij i djathte – ka nje mardhenie shume te mire.”

“Nje situate e njejte me vjet mund te realizohet ku tek Samp perfundoi Caprari per nje shume me te larte se vlera e merkatos per shkak te plusvalences. Gjithesesi fraza e Ferreros per mbrojtesin polak “nuk eshte ne shitje” mund te jete nje tregues se Sampdoria do te beje rezistence dhe do te kerkoje me shume para per te.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.