Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 3, 2022

Scroll to top

Top

1,493 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ja cfare i tha Spalletti tifozeve pas vrapit te cmendur ne Olimpico!

Corriere – Ja cfare i tha Spalletti tifozeve pas vrapit te cmendur ne Olimpico!
Inter Club Staff

Inter eshte rikthyer ne Champions League pas gjashte vitesh mungese dhe tani vjen e bukura per sa i perket blerjeve. 

Sipas asaj qe thote Corriere dello Sport, Interi do te beje nje merkato komplet tjeter ne krahasim nga ajo qe do te behej ne mungese te Champions League.

Do te jete nje merkato me e pasur dhe me ambicioze e kjo edhe fale 40 milione eurove qe vijne nga grupet e Champions.

Dje – vazhdon e perditshmja romane – qeshnin te gjithe: Steven Zhang hyri ne fushe duke qarte nga gezimi, te lumtur edhe njerezit e Interit ne Nanjing, Kine.

Ky eshte e para arritje e madhe e atyre dhe shpresojne qe ti hape rruge te tjerave.

Por ne qiellin e shtate ka qene dhe Luciano Spalletti ne fushe, pas vershellimes finale ku beri 60 minuta vrapim per te shkuar tek tifozet.

Ai i tha atyre: “Eshte per ju, eshte vetem per ju, eshte e juaja (kapja e Championsit)”.

Spalletti me pas ka evituar qe te flase perpara mediave por eshte rikthyer te festoje me tifozet e Interit kur tifozet Lazial ishin larguar nga stadiumi sebashku me skuadren.

Per te tashme eshte gati rinovimi i kontrates. Pothuajse edhe qendrimi i Icardit eshte i sigurt, por per keto do te flasim gjate dites.

Interi eshte ne Champions, objektivi eshte kapur, kjo ka me shume rendesi se te gjitha gjerat per momentin.

Kjo eshte edhe video e momentit:

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.