Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | January 21, 2019

Scroll to top

Top

380 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ja dy lojtaret e pare BIG qe do te rinovojne kontraten me Interin

Corriere – Ja dy lojtaret e pare BIG qe do te rinovojne kontraten me Interin
Inter Club Staff

Tashme qe merkato ka mbaruar (te pakten ajo e veres), zikalterit po mendojne per rinovimet ne skuader. 

Kane qene pikerisht rinovimet e kontratave (sidomos ajo e Skriniar) temat e nxehta keto dite ne shtepine zikalter.

Eshte pikerisht sllovaku ai qe shqeteson me shume ne kete moment duke qene se bisedimet me te jane bllokuar per momentin dhe pritet qe palet te ulen per te diskutuar ne ditet ne vazhdim.

Por nderkohe qe presim te reja per Milan Skriniar, sipas Corriere dello Sport, Interi ka gjetur gjuhen e perbashket me dy lojtare te tjere teper te rendesishem per te.

Behet fjale per kapitenin Mauro Icardi dhe per Marcelo Brozovic.

Sipas asaj qe shpjegon Corriere dello Sport, dialogu me Icardin ka qene shume frutdhenes dhe firma e kapitenit pritet te vije per ceshtje ditesh. Tashme nuk ka asnje dyshim.

Por me sa duket, rinovimi i Icardit do te vije pakete me ate te Marcelo Brozovic sepse Interi ka rene dakort mbi gjithcka edhe per rinovimin e kroatit me vete lojtarin por edhe me agjenti ne tij.

Dy te paret do te jene ata, ne pritje te te tretit me shpresen se do te jete pikerisht sllovaku njeriu qe do te rinovoje me Interin pas tyre.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.