Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

723 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ja kur pritet te rikthehet Nainggolan. Ka lajme te mira sepse…

Corriere – Ja kur pritet te rikthehet Nainggolan. Ka lajme te mira sepse…
Inter Club Staff

Me sa duket ka disa lajme te mira me ne fund rreth Radja Nainggolan dhe gjendjes se tij fizike. 

Sic mund ta dini tashme, Radja eshte demtuar ne derbin e Milanos pas nje nderhyrje te Biglia dhe fillimisht u mendua se ai do te qendronte me shume se 3 jave jashte fushave por me sa duket gjerat nuk jane keshtu.

Radja Nainggolan ka shtypur gazin dhe po provon te jete ne fushe me parpara.

Edhe sot, gjate dites se pushimit per skaudren, ai ka qene ne Appianp Gentile dhe ka vazhduar terapite e tij per kaviljen e majte te nxjere jashte perdorimit nga Biglia ne derbi.

Corriere dello Sport nderkohe sot tregon se Ninja ka qellime te qarte ne mendjen e tij:

“Nese do te ishte ne doren e belgut, ai do te ishte i grumbulluar dhe ndaj Lazios te henen sepse mendon se dhimbja e madhe qe kishte eshte zhdukur totalisht (edhe pse jo e vertete kjo), por stafi mjekesor nuk do te pranoje qe Spalletti ta hedhe ne fushe ne kete ndeshje.”

“Per demtime te ketij tipi, prognoza mjekesore eshte 3 jave te plota dhe rikthimi i tij me Genoan ne daten 3 nentor do te ishte nje sukses i madh prandaj me Lazion duket dicka e pamundur.”

“Keshtu Radja pritet te rikthehet pikerisht ndaj Genoas, te shtunen e ardhshme.”

Radja Nainggolan nuk pritet te jete prezent ne listen e te grumbulluarve ndaj Lazios.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.