Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | March 30, 2020

Scroll to top

Top

456 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Ja strategjite e Spallettit per ndesnjen ndaj Juventusit: ai ka idene qe…

Corriere – Ja strategjite e Spallettit per ndesnjen ndaj Juventusit: ai ka idene qe…
Ardis
  • On 06/12/2018, 19:32

Ne Torino, me shume se kurre, do te duhet nje repart difensiv te niveleve te larta. “Vitin e shkuar ne Torino, arrin te ndaloje djemte e Allegrit ne rezultatin 0-0 dhe me ate rezultat e shtyn me disa jave rritjen e diferences ne klasifikim, ndersa tashme diferenca eshte e madhe” – lexohet ne Corriere dello Sport -.

“Ne kampionat, pavaresisht 6 golave te pesuar ne dy transfertat e fundit, mesatarja e golave te pesuar eshte pak me e mire ne krahasim me te Champions League (12 ne 14 ndeshje te realizuara) sepse me pare faza difensive ka qene me efikase”.

“Deri me tani Interi ka kolesionuar 7 clean sheet ose ndryshe 7 ndeshje ne te cilen porta e tij ka mbetur e paprekur. Nuk ka bere me mire edhe Juventus (7). Napoli, me perpara ne klasifikim me tre pike ndaj zikalterve, ka koleksionuar 5 ndeshje te tilla”.

“Spalletti, nderkohe duhet te zgjidhe problemin e golave te realizuara ne transferte te evidentuara ne ndeshjet kunder Atalante-s dhe Rome-s, dy ndeshje ne te cilat, skuadra e tij ka pesuar me shume sesa zakonisht edhe ne termat e rasteve”.

“Dhe duke konsideruar se perballe tyre do te jene CR7 dhe nje Juventus i uritur, muri i formuar nga De Vrij dhe Skriniar duhet te jete me shume se kurre kompakt. Te dy lojtaret, jane favorit ndaj Miranda-s, kane treguar se jane te besueshem dhe kunder Tottenham dhe Rome-s e kane perballuar mire por pa qene perfekte sic kane qene ne te kaluaren”.

“Kesaj rradhe duhet te kthehen ne nivele ekselence sepse portugezi ish lojtari i Real Madrid, ne derbyn e tij te pare te Italise, nuk te fal dhe kerkon te lere shenje”.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.