Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | October 4, 2022

Scroll to top

Top

817 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere jep lajmin: “Inter do te mbylle merkaton me keto dy blerje.”

Corriere jep lajmin: “Inter do te mbylle merkaton me keto dy blerje.”
Inter Club Staff

Diten e djeshme ka ardhur edhe marreveshja perfundimtare me Barcelonen dhe sot ne Milano jane zhvilluar vizitat mjekesore.

Interi per Arturo Vidal tashme ka arritur marreveshjen perfundimtare dhe kiliani do te jete ne dispozicion te Contes.

Ashtu si e kemi thene edhe me para, ai pritet qe debutimin e tij ta beje me Fiorentinen ne kampionat.

Per kete ka folur Corriere dello Sport, qe ne menyren e saj, tregon edhe se cilat konsiderohen si “dy blerjet e fundit te Interit” per kete sezon.

“Conte po pret Vidal dhe deshiron ta fuse ate ne zemer te skemes aq shume te dashur qe eshte 3-5-2.”

“Per mesfushorin Interi ka bere gati kontraten prej 2 sezonesh dhe me nje opsion per nje sezon te trete.”

“Ish-lojtari i Barcelones do te jete goditja e madhe e kesaj fundi merkatoje per Interin dhe bashke me Darmian do te kompletoje merkaton zikalter.”

“Keshtu, ata te dy do te jene dy perforcimet e fundit te Contes: edhe pse ky i fundit do te enderronte edhe nje lojtar tjeter…”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.