Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | February 25, 2020

Scroll to top

Top

3,809 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere: “Ka nje lajm te keq per Interin dhe Conten: ja sa shanse ka Handanovic qe te jete ne derbi.”

Corriere: “Ka nje lajm te keq per Interin dhe Conten: ja sa shanse ka Handanovic qe te jete ne derbi.”
Inter Club Staff

Sensi po ndersa Handanovic jo. 

Keshtu hapet sot Corriere dello Sport e cila tregon se mesfushori eshte gati por jo portieri ne prag te ndeshjes se radhes ndaj Milanit ne Serie A.

Derbi me stefano Sensin 99% po ndersa derbi me Samir Handanovic 99% jo.

Pas mungeses ne kupen e Italise ndaj Fiorentines dhe asaj ne Udine, ish-mesfushori i Sassuolos eshte gati te luaje. Dje bashke me Borja Valeron kane zhvilluar nje pune te personalizuar ne fushen stervitore.

Por Interi dhe Conte nuk duan te rrezikojne asgje sepse ai pati nje goditje te forte ne pulpe ndaj Cagliarit dhe i ishte krijuar nje ematome e vogel. Tani eshte ne rregull.

Po kapiteni? “Dje, pasi jane rikthyer stervitjet ne Appiano, portieri slloven ka punuar ne fushe por pa prekur top.”

Nga derbi tashme mungojne vetem 4 dite por shanset qe ai te luaje jane shume afer zeros dhe per te mos thene zero, po themi 1%.

Nese ai do te luaje, do te thote se Interi dhe kapiteni do te rrezikojne shume. Ne porte keshtu me te gjitha gjasat do te jete Padelli.

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.