Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Inter Club Albania | May 31, 2020

Scroll to top

Top

682 views
13225036_1096698060373739_2061045901_o

Corriere – Keita dhe Inter, ja cfare mungon per transferimin e tij: Kjo eshte oferta e Interit dhe kerkesa e…

Corriere – Keita dhe Inter, ja cfare mungon per transferimin e tij: Kjo eshte oferta e Interit dhe kerkesa e…
Inter Club Staff

Keita Balde-Inter: kur do te arrihet marreveshja? 

Kjo eshte pyetja qe shume ja kane bere vetes ne dy ditet e fundit pasi doli lajmi ne media se Interi po kerkonte lojtarin senegalez te Monaco.

Ja cfare shkruan sot per kete lajm Correire dello Sport:

“Kontaktet e reja ndermjet dy klubeve po behen per te ulur pak distancen qe ka ndermjet ofertes dhe kerkeses.”

“Sot eshte puntata e radhes. Por nuk jemi ende tek faza ku mund te themi se eshte arritur marreveshja, por optimizem ka.”

Keshtu shprehet Corriere dello Sport, qe me pas vazhdon edhe me tej:

“Operacioni fillestar shikonte nje shkembim huazimesh ndermjet Interit dhe Monaco te Keita Balde dhe Candreves, por ne kete moment eshte ne dyshim nje transferim i Candreves ne Principate me italianin qe mendohet se e ka refuzuar destinacionin francez.

Por per momentin ka siguri tek formula e Keita Balde: huazim me te drejte blerje, ndersa ajo qe ka mbetur per tu rene dakort eshte tek vlera e shifres te se drejtes se blerjes dhe shifres se huazimit.

Ne kete moment Monaco kerkon 32 milione euro ne total, Interi ofron vetem 25-26.

“Distanca eshte, por nuk duket sikur do te deshtoje gjithcka per kaq. Palet kane avancuar shume per te hedhur ne ere gjithcka ne kete moment.”

“Interi do te perdore keshtu te njejten formule qe zhbllokoi tratativen per Vrsaljko.”

© Ndalohet riprodhimi i lajmeve pa lejen e Inter Club Albania.